Комунальний заклад «Центр національно-патріотичного виховання та позашкільної освіти» Рівненської обласної ради було створено на основі рішення Рівненської обласної ради від 16 лютого 2024 року № 867 «Про комунальний заклад «Центр національно-патріотичного виховання та позашкільної освіти» Рівненської обласної ради».

Ця подія стала результатом реорганізації шляхом приєднання трьох провідних закладів області, які протягом багатьох десятиліть забезпечували розвиток позашкільної освіти та національно-патріотичного виховання:

  • Комунальний заклад «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради, що здійснював просвітницьку діяльність у галузі екології та природознавства;
  • Комунальний заклад «Рівненський обласний центр національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді» Рівненської обласної ради, який займався патріотичним вихованням, краєзнавством та розвитком туристичних навичок молоді;
  • Комунальний заклад «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради, орієнтований на розвиток технічної та інженерної творчості школярів.

Створення нового закладу стало важливим кроком для оптимізації діяльності цих установ, консолідації їхніх ресурсів та забезпечення якісно нового рівня позашкільної освіти в області. Новостворений Центр успадкував кращі традиції, напрацювання і досягнення цих закладів, доповнивши їх сучасними підходами до навчання, виховання та розвитку молоді.

Комунальний заклад «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради

Повоєнні роки для природоохоронців Рівненщини асоціюються не лише з відбудовою господарського комплексу, а й початком юннатівського руху в області. Вже в квітні 1945 р. організовується Рівненська обласна дитяча, а в     м. Дубно – міська, технічні і сільськогосподарські станції (Перший директор обласної дитячої станції Головчено Людмила Євгенівна)

В цей час в школах активізується робота з створення навчально-дослідних ділянок, закладаються шкілки плодових і декоративних дерев, будуються парники і теплиці при школах.

Один з перших гуртків юних натуралістів був організований заслуженим вчителем УРСР І.Ф. Кулішем у Рівненській середній школі № 6.

З часом обласну дитячу технічну і сільськогосподарську станцію було реорганізовано на два окремі заклади. І з 1952 р. Рівненська обласна станція юних натуралістів почала функціонувати як окрема структура.

Для роботи закладу було надано приміщення в центральній частині міста по вул. Шкільній. Але будівля не була повною мірою пристосована до потреб станції, навчально-дослідні земельні ділянки площею 2 га розташовувались за кілометр, поблизу середньої школи № 2.

У 1959 році обласна станція юних натуралістів отримала нове приміщення по вул. Тополевій (17 Вересня, В. Чорновола), 79-Б, площею 614 кв.м. Загальна земельна ділянка 16 га, в т. ч. – 12,5 га саду. За цією адресою заклад працює вже понад 65 років.

Приміщення станції юних натуралістів дивує відвідувачів своєю архітектурою. Ця будівля має свою історію.

В 1901 році до м. Рівне приїжджає працювати приватно-практикуючий лікар Сегал Меєр Янкелевич. На вул. Поштовій, 11 (центральна частина міста) він мав приватну лікарню. На першому поверсі лікар приймав хворих, а на другому жив сам із сім’єю. Згодом, на вул. Тополевій, 79 (сьогодні вул. В.Чорновола) Сегал побудував заміський будинок, де мав великий сад.

28 червня 1941 року в Рівне увійшли німці. Багатьох людей було знищено. За спогадами старожилів у 1942 році Сегала заарештували. Він тікав у свій заміський маєток, але його знайшли і там.

Після війни кілька років у будівлі знаходився інтернат для дітей-сиріт. Згодом ця затишна будівля стала домівкою для юних натуралістів.

З того часу з кожним роком міцнішає навчальна база Станції. У 1950-1960 роках створено і обладнано навчальні кабінети, які відповідають програмам і змісту роботи гуртків: ботаніків-рослинників, зоологів-тваринників, бджільництва.

У 1959 році на Станції функціонувала лише одна теплиця площею 50 м². У 1963 р. збудовано додатково до тепличного приміщення другу теплицю площею 200 м² та створено парник. У 1998 р. введено в дію третю теплицю, сьогодні площа тепличного господарства складає 400 м. кв.

Весною 1951 р. на ділянках, що пустували, було висаджено молоді липи, клени, закладено шкілку плодових дерев із дичок, принесених з лісу. Цю справу започаткували учні першого післявоєнного випуску, що стало гарною традицією для випускників наступних років – залишати школі „зелені пам’ятки” на згадку про себе.

Вирощувати плодові дерева учні починали з п’ятого класу, аби до закінчення школи мати можливість із зернятка виростити культурний саджанець.

У 1953 р. учні вперше провели щеплення в своєму розсаднику живцями, одержаними з науково-дослідного Інституту міста Мічурінська, – щепленням „за кору” (це перші паростки зв’язків шкіл з науковими закладами).

У 1960 – 1963 роках випускники 7-х класів школи щорічно висаджували по 3 – 5 га саду і довели його площу до 17 га.

Комунальний заклад “Станція юних натуралістів” Рівненської обласної ради розташований в межах міста Рівного на площі 7,84 га. Із цієї площі 6,5 га займають навчально-дослідні земельні ділянки, що включають плодовий сад, ягідник, виноградники, квітники, дендропарк, відділки овочевих та плодових культур, ділянки лікарських рослин, колекційні ділянки багаторічних квіткових рослин, пасіку.

Заняття гуртків проводяться у 16 кабінетах. Це – 2 куточки живої природи, кабінети: лікарських рослин, біології та сільського господарства, квітникарства, лабораторія агрохімічних досліджень, фітовітальня. У кабінеті педагогічної майстерності проходять семінари для курсантів, керівників гуртків, вчителів біології, заступників директора з виховної роботи. В кімнаті народознавства „Берегиня” зібрано старовинний український одяг та предмети народного вжитку, оформлено куточок бережливого ставлення до хліба. Лекційна зала вміщує бібліотеку на 2000 примірників, відеотеку з 29 відеофільмів еколого-натуралістичної тематики. В майстерні народних ремесел працюють гуртки лозоплетіння та розпису тканини, а в майстерні пасічника виготовляють нові вулики, рамки, проводять дослідження юні бджолярі. Обладнана актова зала на 60 місць, де проходять масові натуралістичні заходи.

На підставі рішення Рівненської обласної ради від 16 лютого 2024 року № 867 «Про комунальний заклад «Центр національно-патріотичного виховання та позашкільної освіти» Рівненської обласної ради», відповідно до статті 492 КЗпП України, комунальний заклад «Станція юних натуралістів» Рівненської обласної ради реорганізовано шляхом приєднання до комунального закладу «Центр національно-патріотичного виховання та позашкільної освіти» Рівненської обласної ради.

Комунальний заклад «Рівненський обласний центр національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді» Рівненської обласної ради

Заклад створювався 1940 році, як відповідь на поразку СРСР у Фінській війні. Створювався як Обласна дитяча екскурсійна станція, котра згідно державної стратегії мала надавати для учнівської молоді компетентності виживання у природі, перенесення вантажів і орієнтування на місцевості з картою і без неї.

03 липня 1940 року  Постановою №377 Рівненського обласного виконавчого комітету «Про підсумки навчального 1939-40 року та хід підготовки до 1940-41 навчального року» прийнято рішення про створення обласної дитячої екскурсійної станції з наданням їй приміщення за адресою м.Рівне, вул.Комсомольська, 31. Першим директором закладу був призначений Панфілов Петро Северинович, а з 18 листопада 1940 року дитячу екскурсійну станцію очолила Бичкова Ольга Кузьмівна.

У післявоєнний період за рішенням Рівненського облвиконкому Дитяча екскурсійно-туристична  станція-база розташувалась на вул.Леніна,4. Колектив ДЕТС складався з 4 чоловік. Першим директором цього закладу  був  Маринчин Є.Л. Крім нього до 1959 року директором була  Пильгун Олена Минівна. Після звільнення з посади директора, вона продовжувала працювати у закладі на посаді методиста та керівника гуртків, виховуючи школярів та вчителів на кращих традиціях туризму. Починаючи з 1948 року традиційними стають районні та обласні зльоти юних туристів-краєзнавців, виставки краєзнавчих робіт школярів та піонерів.

На виконання Постанови Ради Міністрів Української РСР від 24.09.1957 року №1091 «Про поліпшення туристсько-краєзнавчої роботи в Українській РСР» у 1959 році організовано обласний табір юних туристів-краєзнавців та дитячу туристську базу в м. Рівне. Починаючи з 1948 року традиційними стають районні та обласні зльоти юних туристів-краєзнавців, виставки краєзнавчих робіт школярів та піонерів.

У 1962 році Рівненська облДЕТС  була відзначена у підсумковому наказі міністра освіти УРСР №116 від 21.05 як заклад, «…який розгортає туристсько-краєзнавчу роботу при будинкоуправліннях, створюючи туристсько-краєзнавчі гуртки…». На той час при закладі працювало 18 гуртків туристсько-краєзнавчого профілю. На посаді директора працював Сінкевич Євген Степанович, географ з університетською освітою, який був переведений з Вербської школи Дубенського району.

1967 рік: в Києві вперше в період літніх канікул працювала екскурсійна туристська база для оздоровлення школярів Рівненщини. Євген Степанович любив свою роботу і неодноразово очолював туристські групи в далеких мандрах.

У 1969 році заклад очолив Рибак Р.М., якого у 1972 році змінив Лех Анатолій Анатолійович, випускник Львівського університету, географ за освітою, який мав достатній досвід роботи в школі та підготовки школярів до туристських зльотів.

У 1971 році при обласній ДЕТС відкрито методичний кабінет для надання допомоги вчителям в організації туристсько-краєзнавчої роботи з школярами, а з 1976 при закладі розпочинає роботу дитяча туристська маршрутно-кваліфікаційна комісія по випуску груп в походи, яку очолив Буренко Валерій Васильович. Починаючи з 1972 року з приходом на роботу на посаду керівників гуртків Крученюка Василя Даниловича та Мирончука Богдана Федоровича заклад активно працює над популяризацією в області спортивного орієнтування: проводиться багато змагань із спортивного орієнтування, гуртківці беруть участь у республіканських турнірах, в області створюється перша спортивна кольорова карта. Гуртківці Трусов Сергій та Ольховик Леонід стають членами збірної команди України із спортивного орієнтування. У 1974 році на Рівненщині проводяться зональні республіканські змагання із спортивного орієнтування, а у 1975 році – перші республіканські багатоденні змагання серед школярів «Кубок М.Приходька». Однак, в роботі закладу є ряд труднощів: не фінансуються походи та екскурсії з гуртківцями, немає навчальних класів, заклад розташований далеко від центру.

Протягом 1976 року на туристській базі побувало 15 туристських груп школярів з різних куточків СРСР (всього 560 дітей).

Серпень 1977 рік: заклад перейменовано в обласну станцію юних туристів, у 1979 він змінює адресу і переїздить у центр міста на вулицю Червоноармійську (нині С.Петлюри).

У 1980 році директором обласної станції юних туристів призначається Зощук Микола Михайлович.

У 1982 році на облСЮТур відкриваються гуртки гірського туризму під керівництвом Браги Марії Василівни, аматора спортивного туризму, закоханого в гори вчителя математики, для якої хобі стало життєво необхідною потребою. Завдяки цій енергійній жінці, колишня водонапірна башта  понад 16 років була скеледромом для юних туристів, саме там вони набували азів техніки скелелазіння та вдосконалювали свою майстерність перед подальшими маршрутами  до далеких засніжених вершин. Завдяки Марії Василівні, на станції  започатковані змагання з гірського туризму «Пам’яті друзів» у чудовому куточку Рівненщини «Надслучанській Швейцарії».

З 1982 року  педагогічний колектив одним з головних напрямків робить підготовку кадрів з числа вчителів для організації туристсько – краєзнавчої роботи з шкільною молоддю. Цю ділянку роботи очолює заступник директора Веремчук Валентина Олександрівна, вчитель філології, яка прийшла на роботу в заклад у 1981 році на запрошення директора.

У березні 1982 року під час шкільних канікул був проведений перший семінар – практикум з туристським походом по партизанських місцях області, в якому взяли участь 26 вчителів області, в подальшому всі курси інструкторів шкільного туризму, які проводились через обласний інститут удосконалення кваліфікації вчителів, обов’язково включали в програму категорійні походи і завдяки цьому вчителі Рівненщини неодноразово побували у Карпатах, Криму, на західному та центральному Кавказі, Приполярному Уралі та Камчатці; за десять років більше 300 вчителів побували в туристських походах і в області створився міцний вчительський актив, на який спирався у своїй роботі колектив обласної станції юних туристів. Починаючи з 80-х років, спортивному туризму приділяється значне місце в роботі закладу по тій причині, що в колектив вливається значна кількість педагогів, які мають відповідну кваліфікацію і велике бажання  далеких мандрів: випускники Рівненського педагогічного інституту Харчук Л.М., Василюк В.В., Петренчук М.В., Васьковець М.В., Єфімчук Ю.В., випускники Тернопільського педінституту  Боровик А.І., Бочкур М.Ф., на посаду керівника гуртків приходить колишній гуртківець Ольховик Л.І.

Відбувся такий щасливий збіг обставин, коли для всіх членів колективу хобі співпало з роботою, коли кожен бажав чогось досягти, коли в  колективі не було пасивних: зима та осінь перестали бути «міжсезонням», походи з гуртківцями проводились круглий рік, традиційними стали походи до Дня Радянської Армії та Дня Перемоги. З метою виховання у гуртківців бережливого ставлення до природи  в закладі було започатковано святкування Новорічної ялинки в лісі, щоб показати дітям, як можна жити у злагоді з навколишнім світом, адже власноруч виготовлені  ялинкові прикраси мають набагато оригінальніший вигляд, ніж магазинні скляні кулі.

У 80-ті роки відзначилась Рівненщина і на республіканському рівні: так у 1982 році команда гуртківців облСЮТур посідає ІІ місце на Республіканських змаганнях серед гуртківців обласних центрів туризму, а у 1984 році на республіканських змаганнях серед школярів по двох вікових групах займає ІV місце, що теж було для нас досягненням. Крім цього, до 1990 року команда облСЮТур традиційно брала участь у Всесоюзному турнірі із пішохідного туризму на Волині «Пам’яті Тарасова», де неодноразово ставала переможцем та призером.

У 1982 році на Рівненщині в лісовому масиві Новостав був також проведений перший зліт педагогічних працівників, який в подальшому став традиційним.

Збірна команда гуртківців обласної станції юних туристів була учасником всіх  Всеукраїнських зльотів юних туристів-краєзнавців, учасників руху учнівської молоді «Моя земля-земля моїх батьків» і у 1998 році стали переможцями VII зльоту. Вісьмом рівнянам, на повагу та заздрість суперників, цілком заслужено дістались 52 грамоти та три  пам’ятних вази.

З 1 червня 1992 року стартує Всеукраїнська туристсько – краєзнавча експедиція «Краса і біль України», яка набуває широкого розмаху в області; юні краєзнавці Рівненщини неодноразово ставали переможцями та лауреатами, за що нагороджувались путівками у Всеукраїнський табір туристського активу та грамотами МОН і ДЦТКУМ.

З 1994 року при обласній станції юних туристів розпочинає свою роботу історико – географічне відділення Малої Академії Наук: працює спочатку п’ять, а далі – сім секцій; налагоджуються тісні зв’язки між облСЮТур та Рівненським інститутом слов’янознавства, обласною прокуратурою, Національним університетом водного господарства, Рівненською геологічною експедицією, викладачі та працівники яких є членами журі секцій. Впродовж десяти років облСЮТур організовувала роботу відділення по виявленню юних науковців. Неодноразово наші  «манівці» ставали переможцями і призерами третього етапу конкурсу науково – дослідницьких робіт і йшли у велику науку, вступивши у ВНЗ України.

У 1999 році заклад очолює Григор Василь Миколайович, великий ентузіаст туристсько – краєзнавчої роботи, який до того керував однією з середніх шкіл Млинівського району, де активно займався розвитком шкільного туризму. Відновлюється робота по підготовці туристських кадрів з числа вчителів та педагогічних працівників позашкільних закладів. З 2001 року обласні туристські змагання школярів, а з 2005 змагання з спортивного орієнтування входять до заліку обласної Спартакіади школярів Рівненщини.

З 2008 року започатковується проведення Чемпіонатів України з різних видів туризму серед юніорів, в яких активну участь бере збірна команда Рівненської області, яка формується з членів гуртків Обласної станції юних туристів. В Чемпіонаті України з лижного туризму серед юніорів у 2008 році наша команда займає сьоме місце, а вже у 2010 році третє, у Чемпіонаті України з водного туризму у 2008 році стає переможцем, в Чемпіонаті України з велосипедного туризму у 2009 році виборює третє місце.

У 90 роках, коли ми активно демілітиризувалися, діяльність закладів і їх компетентностей не була у пріоритеті, тому до війни 2014 станції туристів ліквідовувалися, оптимізовувалися, фінансувалися з місцевих бюджетів за надлишковим принципом. А вакуум практичних занять, який виникав у зв’язку з відтоком кадрів та відсутністю спорядження замінювали на важливі, але більш теоретичні краєзнавчі напрямки гурткової роботи.

З 2014 року ситуація змінилася і на базі станцій юних туристів було вирішено робити центри національно-патріотичного виховання з довантаженням військово-патріотичним напрямком з відповідальністю за проведення гри “Джура”.

У 2014 році  в закладі формується команда молодих ентузіастів: Брончук Наталія Олександрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи, Мельничук Віта Віталіївна, завідувач туристсько-краєзнавчого відділу; Євпак Руслана Леонідівна, завідувач інформаційно-методичного відділу; Карпюк Алла Федорівна, методист, які разом з досвідченими метрами туристсько-краєзнавчої діяльності: Ольховиком Леонідом Івановичем, завідувачем організаційно-масового відділу та Григор Лесею Михайлівною, методистом –  втілюють національно-патріотичне виховання, туризм і краєзнавство в систему позашкільної освіти  Рівненщини.

З 2017 по 2021 рік заклад очолює директор Криж Ольга Василівна, депутат міської ради, член партії «Укроп».

Збірні команди Рівненської області, сформовані з гуртківців комунального закладу «Рівненська обласна станція юних туристів» Рівненської обласної ради, брали участь у Всеукраїнському зльоті юних туристів-краєзнавців, учасників Руху учнівської молоді «Моя земля-земля моїх батьків», де посіли три ІІІ місця,Чемпіонаті України з лижного туризму, вибороли ІІІ загальнокомандне місце, Кубку України з лижного туризму – ІІ місце,Чемпіонаті України серед юнаків з велосипедного туризму, Кубку України з пішохідного туризму, міжнародних змаганнях зі спортивного туризму «Волинь» (І місце), відкритій першості Житомирського державного університету ім. І. Франка зі спортивного туризму (ІІІ місце), відкритій першості м. Ковель зі спортивного орієнтування І і ІІ місця.

Здобувачі освіти Рівненщини працювали за завданнями Всеукраїнської експедиції учнівської та студентської молоді «Моя Батьківщина – Україна». Серед представлених на Всеукраїнському турі пошуково-краєзнавчих робіт – 3 отримали призові (ІІ) і (ІІІ) місця. Гідно була представлена Рівненщина у Всеукраїнському конкурсі на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію учнівської молоді з активним способом пересування «Мій  рідний край».

Популяризацією роботи музеїв при навчальних закладах області став Всеукраїнський конкурс екскурсоводів музеїв навчальних закладів «Край, в якому я живу», проведений комунальним закладом «Рівненська обласна станція юних туристів» Рівненської обласної ради. В ньому взяли участь учні, які представляли роботу літературних, військово-історичних музеїв та музеїв історії населених пунктів області. Переможці І туру конкурсу представляли Рівненщину на Всеукраїнському рівні, де три роки поспіль виборюють лише І, ІІ та ІІІ місця. Педагогічні працівники закладу стали  лауреатами ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості» у номінації «Методист». Ефективним був тренінг для керівників гуртків «Я крокую до майстерності», методичні об’єднання керівників гуртків «Ключові компетентності НУШ у туристсько-краєзнавчій діяльності».

Епідемія коронавірусу внесла корективи в освітній процес закладу. У період потужної інформатизації та діджиталізації дуже багато напрямків роботи перенесено в мережевий формат, що стало справжнім випробуванням для колективу. Педагоги різного віку, різного кваліфікаційного рівня зуміли перебудуватись і активно включились в дистанційний освітній процес.

Педагогами закладу розроблені  онлайн заняття із спортивного туризму та орієнтування, цикл лекцій «Українська етнографія», створені відеоролики занять з етнографічного, фольклорного, географічного краєзнавства, спортивного туризму та орієнтування, методичні рекомендації керівникам гуртків під час дистанційного навчання.

Для якісного проведення онлайн занять запропоновано  мандрівки музеями України та світу, столицями європейських держав (в рамках Дня Європи), історичними та географічними об’єктами рідного краю, України та світу, перегляд фільмів до Дня вшанування пам’яті жертв кримськотатарського народу. Всі напрацювання дистанційного навчання розміщені на сайті закладу та в соціальній мережі ФЕЙСБУК.

21 листопада 2021 року  КЗ « Рівненська обласна станція юних туристів» РОР перейменований на КЗ «Рівненський обласний центр національно-патріотичного виховання, туризму і краєзнавства учнівської молоді» РОР.  Директор: Євушко Ірина Павлівна, яка до того керувала Рівненським  районного Центру дитячої та юнацької творчості Рівненської районної ради Рівненської області

З вересня 2022 року по травень 2024 року заклад очолює Шадий Юрій Віталійович – волонтер, громадський діяч, педагог-організатор та екс депутат Здолбунівської міської ради. Заклад вперше працює  в умовах воєнного стану, виконує поставлені державою завдання.

Головне, що об’єднує педагогів, – це дитяча душа,- така щира і відкрита для друзів і наставників. Специфіка нашого закладу полягає в тому, що туризм є унікальним інструментом впливу на особистість, адже дитячий туристський колектив – це єдине мікро середовище, кероване нами по тій причині, що без нас воно не створюється.

Ми виховуємо нові покоління юних туристів на любові до свого народу, бережному ставленні до історичної спадщини наших пращурів, природи рідного краю, вирощуємо нових громадян нової України.

Комунальний заклад «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради

У вересні 1945 р. з метою розвитку творчих здібностей школярів, залучення їх до сільськогосподарської та науково-технічної творчості була створена Рівненська обласна дитяча технічно-сільськогосподарська станція. Основним завданням тогочасного позашкільного закладу було: надання допомоги школам в організації технічної творчості, створення методик цікавих і результативних занять учнів, їх змістовного дозвілля.

В 1952 році з дитячої технічно-сільськогосподарської станції були утворені станція юних натуралістів і станція юних техніків.

Юні рівненчани масово включилися в оволодіння технічними знаннями і навичками. Рух з розвитку технічної творчості набув широкого розмаху серед школярів міста – частина технічних об’єднань працює на базі шкіл, профспілкових клубів, клубів за місцем проживання, Будинків культури, таборів відпочинку і т.д.

Час і потреба позашкільної освіти визвали до життя технічні відділи в Будинках школярів, які охоплювали 40 % всіх  дитячих об’єднань.

Обласна станція юних техніків стала інструктивно-методичним центром з технічної творчості в області.

Розроблялися методики надання позашкільної освіти з нових науково-технічних видів, проведення масових заходів, поєднання техніки з фізкультурно-оздоровчим і військово-патріотичним рухом.

До роботи в дитячих об’єднаннях почали залучатися не тільки педагоги, а й інженерно-технічні працівники промислового сектору, викладачі вузів. Спеціальні семінари-практикуми, круглі столи з обміну досвідом роботи дозволили інженерно-технічним працівникам набути знання з педагогіки, а педагогам поповнити свої знання з технічної творчості. Звертається велика увага на навчання дітей елементам винахідництва і конструювання, моделювання з наукової роботи. Експонати, виготовлені гуртківцями області, знайшли постійну прописку на Виставках Досягнень Народного Господарства.За ці роки в області проведена велика робота зі створення чіткої системи позашкільної освіти.

У 1993 році обласну станцію юних техніків реорганізовано в Рівненський державний обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді (РДОЦНТТУМ). Змінюється не тільки назва закладу, змінюються форми і методи роботи Центру. В методкабінеті і лабораторіях розробляються нові програми творчих об’єднань, методичні рекомендації, листи, описи та креслення моделей, пристроїв, напрямки технічної творчості, змінюється стиль і кінцева мета  роботи, поєднується новаторство з традиційними формами.

У 2012 році РДОЦНТТУМ перейменовано на комунальний заклад «Рівненський обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді» Рівненської обласної ради.

Центр щорічно організовував для підлітків області більше 20 масових заходів з технічної творчості (змагання, конкурси, виставки, конференції, сесії тощо), на яких учні з науково-технічних об’єднань загальноосвітніх і позашкільних освітніх закладів області показують свої вміння організовуватися, творчо працювати з різних видів технічного моделювання, виявляти свої здібності та знання.

Юні техніки області щорічно займали призові місця в чисельних Всеукраїнських масових заходах (радіотехнічних, спортивно-технічних змаганнях, фотоконкурсах і фотовиставках, виставках технічної творчості школярів, конкурсах, що проводяться в рамках Українського молодіжного аерокосмічного об’єднання «Сузір’я»).