Підсумки роботи відділу військово-патріотичного та туристсько-краєзнавчого напряму 2024–2025 н.р.

Підсумки роботи відділу військово-патріотичного та туристсько-краєзнавчого напряму 2024–2025 н.р.

Гурток «Географічне краєзнавство». Керівник: ГНАТЮК Вікторія. Діє при Здолбунівському ліцеї №6.
Протягом 2024 – 2025 навчального року учасники гуртка активно працювали над вивченням програмового матеріалу, додатково поглиблювали навички спортивного орієнтування та пішохідного туризму, опановували методику вивчення природних екосистем та різних сфер людської діяльності. Всі набуті знання застосовували під час практичних занять у природі, змагань, конкурсів та краєзнавчих екскурсій.
Протягом навчального року: регулярно відвідували змагання зі спортивного орієнтування, здійснили краєзнавчі екскурсії в межах Здолбунівської громади та сусідніх громад з метою вивчення екосистем, архітектурних та історичних пам’яток, географічних та геологічних особливостей території, історичних та народознавчих досліджень (Новомильськ, Гільча, Святе, Базальтові стовпи, Дермансько- Острозький національний парк тощо),організували та провели акцію «День юного натураліста», за результатами даного конкурсу зайняли перше місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу «День юного натураліста», підготували роботи на І тур конкурсу краєзнавчо –дослідницьких робіт Всеукраїнської експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина –Україна» (2 місце у номінації «З попелу забуття», 2 місце у номінації «Геологічними стежками України»).
Учасники гуртка прийняли участь у конкурсі волонтерських проєктів VolunTEENS від Всукраїнської Волонтерської Служби. За підсумками – прийняли участь у 3-денному хакатоні у місті Львів. Та реалізували свій волонтерський проєкт протягом березня- квітня 2025 у Здолбунівському ліцеї №6. З жовтня 2024 по травень 2025року реалізовували у місті Здолбунів проєкт з дослідження екосистемних послуг в межах Здолбунівської громади (проєкт реалізується на замовлення та за фінансової підтримки Uvited States Forest Service). Дослідили архітектурно –історичні пам’ятки найдавнішого мікрорайону міста Здолбунів та представили свою роботу на Всеукраїнському конкурсі МАН – дослідник 2025. Робота виборола ІІІ місце.

Гурток «Історичне краєзнавство». Керівник: ПРОФОРУК Олександр. Діє при ОЗ «Деражненський ліцей».
Протягом навчального року гурток був дуже активним, брали участь у багатьох заходах, конкурсах, змаганнях як в межах Рівненської області, так і за її межами.
Робота починалася з походів, маршрутів, зустрічей зі старожилами та краєзнавцями Деражненської громади. Це допомогло дітям глибше пізнати історію рідного краю.
Найяскравіші події року: перемога у молодіжному патріотичному заході «Деражненська заграва», де вихованці показали вміння діяти в складних умовах; участь у Всесвітньому дні прибирання «World Cleanup Day», що виховує екологічну свідомість;участь та перемоги у спортивних змаганнях: 6 медалей на змаганнях зі спортивного орієнтування в Оржеві, 4 медалі на змаганнях з пішого туризму «Пекельна гонка 2024» у Деражному, 6 призових місць на змаганнях «Осінні стежки 2024» поблизу Оржева, 4 призових місця на «Зимових канікулах 2025» в Оржівському ліцеї, 9 призових місць на «Деражне-Парк-Міклера-2025», дівчата здобули III місце в обласному етапі Всеукраїнських змагань «Пліч-о-пліч. Шкільні ліги зі спортивного орієнтування»,7 призових місць на змаганнях зі спортивного орієнтування «Весна-Надія 2025».
Краєзнавча діяльність: виступ на VІ Всеукраїнській краєзнавчо-етнологічній конференції в Івано-Франківську, участь у Х Всеукраїнській історико-краєзнавчій конференції в м. Черкаси. Роботи учнів увійшли до Всеукраїнського збірника кращих тез.
Міжнародна співпраця: Підтримка зв’язку із німецькими друзями – Вальтером Манцом і Манфредом Клаттом. У рамках онлайн-зустрічі гуртківці представили свої дослідження про німецькі колонії на Волині.

Гурток «Джура». Керівник: ПЕТРУК Олена. Діє при Тараканівському ліцеї.
Національно-патріотичне виховання є одним із ключових напрямів діяльності гуртка, який згуртовує активну, свідому молодь навколо цінностей служіння Україні, взаємодопомоги, дисципліни та поваги до національних традицій. Вихованці брали участь у Всеукраїнських вишколах та заходах: «Карпатський щит» — військово-патріотична гра пам’яті Владислава Швеця «Патрона». Джури пройшли навчання з тактичної медицини, снайпінгу, контрзасадних дій, туристської підготовки.
Проведено 8-кілометровий рейд-похід.
Громадські заходи, презентації, навчання: курінна рада гуртка — проведена у ліцеї з усіма учасниками, підбито підсумки, окреслено плани.
Збір джур громади — відкриття Гімном, хвилина мовчання. Теренова гра, кулінарні презентації, майстер-клас із безпеки від Вадима Рогаля та Юлії Пасічник.
“Маневицька Січ – 2025” — у Тараканівському ліцеї вперше приймали велику кількість джур із різних регіонів (Волинь, Харків, Полтава, Черкаси, Житомир). Програма включала майстер-клас зі стрільби з лука, флешмоб, козацькі забави, дружнє спілкування.
Онлайн-вікторина «Відун» — участь у всеукраїнському інтелектуальному конкурсі до Дня Соборності та Героїв Крут. Участь у святкуванні 15-річчя Всеукраїнського етапу гри «Джура» (14 грудня, Києво-Могилянська академія). Представники гуртка долучилися до національної зустрічі, а керівник гуртка поділилася досвідом волонтерської роботи. Благодійний ярмарок — спільними зусиллями учнів, педагогів та батьків зібрано 20 730 грн.
Реквієм до Національного Дня молитви та 3-ї річниці повномасштабного вторгнення — спільна молитва з настоятелем Свято-Троїцької церкви отцем Володимиром, хвилина мовчання, єднання та слова вдячності Героям.
Рік був плідним, динамічним і наповненим важливими подіями.
Гурток «Джура» — це простір формування національної ідентичності, лідерства, командного духу, практичних навичок та любові до України.
Разом ми творимо майбутнє вільної, сильної держави. Слава Україні! Героям Слава!

Поділитися:

Коментарі

Поки що немає коментарів. Чому б вам не розпочати обговорення?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *